2011 m. rugsėjo 11 d., sekmadienis

Gėlių vaikaiHipiai, arba „gėlių vaikai“ –mano mylimiausias judėjimas, kaip ne kartą minėjau. Jis paplito 70-taisiais Kalifornijoje.  Jaunimui atsibodo gyventi jų tėvų, bei senelių sukurtomis taisyklėmis, todėl maištaudami jie bandė pakeisti pasaulį, padaryti ji šviesesnį, įvesti taiką, kurios 20a. Septintajame dešimtmetyje trūko. „Gėlių vaikai“ kovojo prieš nusistovėjusias taisykles, bandė jas laužyti, atsiriboti nuo netinkamai besielgiančios visuomenė. Atmetė tradicines vertybes, nusisistovėjusias normas, protestavo prieš karą, skleidė taiką, visiems, visur ir visada, pabrėždami žmonių lygybę, kovojo su rasizmu. Jiems nerūpėjo pinigai, visuomenės statusas, jie į pasaulį žiūrėjo kitokiomis akimis. Jaunimas noriai išsakydavo savo nuomonę, pasipiktinimą  dėl nelygybės, kalbose skatino vienybę.
Hipiai vadinami „gėlių vaikais“ dėl itin glaudaus ryšio su gamta. Dauguma judejimo išpažintojų gyveno atokiau nuo miesto įsikūrusiose gyvenvietėse, norėdami „susilieti“ su gamta. Pradėta domėtis dvasiniais dalykais, rytų kultūra, religijomis, užsiiminėti joga ir meditacija.
Nors hipiai laikomi pagrindiniais taikos „nešėjais“ 7-tajame dešimtmetyje, tačiau kaip ir kiekvienas judėjimas, šis turėjo savų minusų. Jaunuoliai dažniausiai neturėdavo darbų,apsirūkę žole, ar apsvaigę nuo narkotikų slampinėdavo gatvėmis. Aštuntame dešimtmetyje hipiai beveik išnyko, tačiau iki šiol Amerikoje, bei vakarų Europoje prisimenami jų tradiciniai „Muzikos festivaliai“, kuriuose šiais laikais susirenka hipių kultūrai neabėjingi žmonės, žvaigždės dažniausiai pasirodo pademonstruoti savo drabužių, nes visi puikiai žino, jog vasaros festivalių akimirkos atsidurs madingiausiuose žurnaluose.
Tiek išvaizda, tiek apranga hipiai maištavo. Vyrai auginosi ilgus plaukus, žandenas, o moterys nustojo skustis , nedevėjo liemenėlių, taip išreikšdami savo laisvę , nevaržomumą. Drabužiai buvo laisvo kirpimo, patogūs, iš natūralių medžiagų, gaugelis juos siuvosi patys. Iki septyniasdešimtųjų vyravusiais blankias spalvas keitė ryškios. Į madą įžengė raštai, iš kurių populiariausi gėlėti.
Pagrindiniai hipiškos aprangos motyvai:
Gėlėti rūbai,
Plačios kelnės,
Maxi suknelės,


Šortai,

Džinsinės liemenės,
Laisvi marškinėliai,


Kombinezonai,

Patogi avalynė,


Raišis, ar kiti plaukų aksesuarai,

Ray-Ban akiniai,

Plati skrybelė,

Nerūpestinga rankinė.


Hipių eroje muzikos pradininke tapo Joan Beaz, vieno muzikinio festivalio metu atlikus daina, kuri tapo hipiu himnu, Joan kaip ir gyvenime, taip ir dainose gynė savo įsitikinimus. 1964m ji nesumokėjo dalies mokesčių, nes nenorėjo, kad už jos pinigus būtų perkami ginklai.  Populiariausia grupe tampa „The Beatles“
Šiuolaikinės „hipie chic“
Alexa Chung,


Marry Kate and Ashley Olsen,


Nicole Richie,

Vanessa Hudgens,
Kate Hudson,

Drew Barrymore,
Sienna Miller.

Tobulas hipiškas derinis:


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą